На очах у правоохоронців, які їхали через центральний міст, чоловік переліз через огорожу та вже стояв за парапетом... Поліцейський офіцер громади та слідчий Миргородського райвідділу поліції вмить кинулися йому на допомогу.
Офіцери переконали чоловіка перейти на безпечну ділянку для розмови. Як з’ясувалося, він приїхав на Полтавщину з іншого регіону у стані емоційного роздраю, викликаного особистими життєвими проблемами.
Поліцейський офіцер громади Олександр Диченко зауважив, що йому нерідко у власній практиці доводиться зустрічати людей, яких накривають емоції, паніка і тривожність. Відтак розуміє, що у кризовій ситуації людині потрібно дати можливість розповісти власну історію та допомогти зрозуміти, що життя продовжується й потрібно продовжувати будувати плани.
Очільниця відділу психологічного забезпечення обласної поліції Олена Демяник радять українцям тримати себе в ресурсному стані та не занурюватись у відчай. Як це можна зробити?
- Забезпечити власну фізичну безпеку: відпрацювати порядок дій на випадок тривоги з урахуванням різних чинників (вночі та вдень).
- Піклуватися про себе: дбати про режим харчування та сну.
- Опанувати прийоми подолання тривоги: дихальні вправи, медитації, арттерапія, промовляння проблеми. Будь-що, що найбільше подобається.
- Діяти – тобто щось робити, аби відвернути тривожні думки: можна готувати, в’язати, прибирати, бігати та інше.
- Спілкуватися. Загальний психологічний стан людини значно покращується, коли вона ділиться своїми почуттями з іншими.