За лютий на Полтавщині зафіксували два землетруси. Сейсмолог Юрій Андрущенко пояснив причини та наслідки сейсмічної активності у регіоні.
Останній землетрус фіксували на Полтавщині 16 лютого 2025 року в районі села Браїлки. Це був вже другий випадок цьогорічної сейсмічної активності у районі за даними Головного центру спеціального контролю.
Однак, як пояснює сейсмолог Юрій Андрущенко, землетрус для Полтавської області є цілком природнім та звичним явищем:
«За останні три роки на території Полтавщині центр зафіксував девʼять землетрусів. Вони були не відчутними для пересічних громадян, проте фіксувалися тільки спеціальними приладами».
Справа у тому, що Полтавська область розташована на території Дніпровсько-Донецької западини. Ця тектонічна структура є досить складною за будовою та має багато розломів. Тому час від часу, зазнає руйнації через рух плит. А полтавці відчувають цю сейсмічну активність вже у вигляді землетрусу.
Також на Полтавщині активно видобувають природній газ. Це теж впливає на стан літосфери.
«Землетруси, які фіксуються у Полтавській області, не несуть жодних наслідків для пересічних громадян. До розвитку технологій Полтава взагалі вважалася асейсмічною зоною. На сьогодні розвинулися інструменти, для фіксування поштовхів, тож землетруси у регіоні почали фіксуватися», — розповідає Юрій Андрущенко.
Для жителів такі землетруси не несуть ніякої небезпеки. Найбільший зареєстрований поштовх за останні роки становив чотири бали за шкалою Ріхтера. Таку сейсмічну активність класифікують як легку. А землетруси інженерного діапазону, тобто ті, що можуть спричинити мінімальні руйнації — починається від пʼяти балів.