У Полтавському обласному клінічному кардіологічному диспансері провели перші оперативні втручання, які мають назву кріоабляція. Це лікування нерозповсюдженої миготливої аритмії.

Як розповів  директор КП «Полтавський обласний клінічний медичний кардіоваскулярний центр Полтавської обласної ради» Костянтин Вакуленко, такий метод лікування в Україні розпочали використовувати нещодавно, у світі його практикують близько 10 років. Перші апарати в Україні з’явилися тільки торік і почали працювати в деяких центрах. Сам же новітній метод практикують у Львові, Ужгороді, Києві та Одесі, а відтепер і в Полтаві.

«Апаратура й розхідний матеріал – досить високовартісні, й ми вдячні обласному керівництву та обласній раді, що вони зрозуміли необхідність такого методу та виділили кошти на придбання устаткування. Загалом з обласного бюджету витратили 5 млн грн», – сказав Костянтин Вакуленко.

Перші 3 операції провели під  онлайн-супроводом професора зі Львова. На операціях були присутні й 2 провідні фахівці нашої країни, спеціалісти з Польщі. Виконував операції Євген Люлька, хірург відділення інтенсивної кардіології кардіоцентру.

«Перевага цього методу кріоабляції полягає втому, що це технічно простіший процес і він має надійніші результати. Суть процедур, щоб ізолювати аномально активні ділянки в серці, які викликають аритмію. Основна відміна методики від класичної, що ми не порушуємо цілісність лівого передсердя. Всі тканини структурно залишаються такими, як і до операції, але не викликають аритмії», – сказав Євген Люлька. 

Для лікування миготливої аритмії в Україні це передовий метод. Як зауважив завідувач відділення лікування аритмії Інституту Амосова Борис Кравчук, рівень центру та фахівців на сьогодні дозволяє впроваджувати найсучасніші технології. 

«Полтавщина отримала можливість надавати на найвищому рівні допомогу пацієнтам з аритмією. Нові технології дозволяють швидше, якісніше й безпечніше проводити оперативні втручання, – сказав Борис Кравчук. – Полтавський центр – це вже сучасний європейський рівень. Тут є підтримка й забезпечення з боку влади обладнанням та витратними матеріалами. Працює злагоджена команда, яка бажає бути на рівні. В Полтаві, якщо брати всю Україну, один з експертних центрів».

Лікування аритмії таким методом дасть змогу зменшити кількість хворих, поліпшити якість їхнього життя та продовжити його. Це дасть значний поступ у розвитку аритмології області взагалі.