27 липня Полтавська обласна військова адміністрація підписала меморандум із дочірнім підприємством литовської компанії «NEVDA» – ТОВ «АЙТІ ПРО», яке запроваджуватиме електронну систему управління процесами в школах, забезпечить цифровізацію ЗЗСО та модернізує організацію стаціонарного та дистанційного навчального процесу.

Начальник Полтавської ОВА Дмитро Лунін зазначив, що організація освітнього процесу в умовах воєнного стану є дуже актуальною для області. 

«Підписання цього меморандуму дуже важливе для нас. В умовах постійних ракетних атак з боку росії, батьки не згодні водити дітей до школи. За результатами опитування, 75% батьків бажають, щоб в умовах війни навчання в школах було дистанційним. Це складний процес: має бути інтернет, усі технічні засоби і якісна платформа в усіх закладах освіти. Їх на Полтавщині 533, – розповів Дмитро Лунін. –  Тому Полтавська адміністрація почала шукати електронні платформи, які б спростили роботу системи освіти та забезпечили якісне дистанційне та стаціонарне навчання. Головне, щоб електронна платформа вирішувала проблеми усіх учасників процесу, була функціональною для вчителів, зручною і корисною для учнів». 

На запит ПОВА до розробників систем відгукнулося  ТОВ «АЙТІ ПРО» – дочірнє підприємство литовської компанії «NEVDA», яке є лідером литовського ринку ІТ-послуг для органів влади з 30-річним досвідом роботи. Їхня команда розробила електронну систему управління процесами в навчальному закладі «Моя Школа», що забезпечує цифровізацію шкіл та модернізує організацію стаціонарного та дистанційного навчального процесу. Крім того розробники програми дозволили на час воєнного стану використовувати цю систему абсолютно безкоштовно.

Директор ТОВ «АЙТІ ПРО» Анна Суржа, зазначила, що дана система буде впроваджуватися поступово в усіх школах, щоб заклади могли адаптуватися і прийняти нововведення. 

«Те що ви тримаєте оборону в тилу, для нас дуже важливо. Більшість наших спеціалістів залишаються на території Полтавської громади, тож наша співпраця буде тісною і географічно. Наші співробітники максимально забезпечують роботу всіх навчальних закладів, обслуговування користувачів, незважаючи на обставини, – розповіла директор ТОВ «АЙТІ ПРО» Анна  Суржа. – Головна мета – запевнити освітні заклади, що вони можуть використовувати єдиний ресурс, не зважаючи на місце знаходження. При цьому не треба витрачати час на носіння журналів, щоденників, планів. Усе це зберігатися в одному місці, до якого є доступ з будь-якої точки світу та в будь-який час».

Програмний комплекс "Моя Школа" рекомендований до використання  Міністерством освіти і науки України, має позитивний висновок державної санітарно-епідеміологічної експертизи щодо її відповідності вимогам законодавства для учнів та педагогів, експертний висновок про відповідність комплексу засобів захисту інформації усім нормативним та технічним вимогам щодо захисту інформації тощо.

Дана платформа адаптована до вимог сучасної української освіти та є легкою і зручною у використанні, працює на будь-якому електронному пристрої з підключенням до мережі інтернет через веб-браузер. У системі передбачено функціонал дистанційної освіти із проведенням віртуальних уроків. Разом із ним школа отримує повний безкоштовний Microsoft Office 365 for Education з додатковим місцем на диску Microsoft One Drive.

Продукт уже не перший рік працює в різних куточках України. Зокрема результативність впровадження даної системи демонструє трирічна робота у всіх школах Миргорода. 

Заступник голови Полтавської ОДА з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації (CDTO) Ігор Панченко подякував партнерам за можливість використовувати сучасні технології в закладах освіти безкоштовно, враховуючи військовий стан.

«Полтавщина є лідером реформ. У нинішній ситуації для нас важлива безпека дітей в навчальному процесі. Завдяки впровадженню цифрових технологій ми зможемо забезпечити дистанційне навчання. Область готова до цього. 100% закладів забезпечені інтернетом. Понад 70% мають швидкісний інтернет. Це один з найкращих показників по Україні, – сказав Ігор Панченко. – Також 100% вчителів приєднані до платформи «Всеукраїнська школа онлайн».  9,5 тис освітян пройшли навчання з цифрової грамотності та отримали відповідні сертифікати. Це також лідерська позиція серед всіх регіонів України».

Робота з системою розпочнеться в стислі строки, щоб почати підготовку до нового навчального року і використання системи відповідно до алгоритму розробленого працівниками Департаменту освіти і науки та CDTO.